Ubytování - Chalupa HUTY - Nový Jimramov

VÝLETY - ATRAKCE - ZÁBAVA

Chalupa HUTY - Nový Jimramov

Nezáleží na ročním období, kdy nás navštívíte. Každé je krásné.

Po celý rok je pro vás připraveno bohaté zázemí chalupy Huty. Společenská místnost s krbem a televizí, plně vybavená prostorná kuchyň s americkou lednicí s výrobníkem ledu a tříště, kávovarem se skvělou kávou a čokoládou. Herna pro malé i velké s hracími stoly Air Hockey, Catch the light a stolního fotbalu. Pro teenagery je připravena zašívárna s internetem a televizí. Pro lyžaře a snowboarďáky máme nachystánu monitorovanou lyžárnu a vysoušeči lyžáků a rukavic a pro cyklisty a motorkáře zamykatelné, zastřešené a monitorované stání. Ve vzdálenosti 100m můžete využít tenisové kurty. Parkování vozidel je možno přímo u chalupy.

Pro všechny je k dispozici kvalitní wifi po celé chalupě zdarma a také můžete využít saunu nebo masážní křeslo, kde můžete zrelaxovat po sportovním výkonu nebo využít zázemí zahrady včetně posezení na terase nebo pod slunečníky.

K dispozici je i krytý bazén, který je v provozu od začátku května do konce října a vířivka s celoročním provozem.

Můžete nejen grilovat  nebo udit maso či opékat špekáčky na ohništi, ale po domluvě je také možné připravit gril na opékání kýty nebo selete.

V luxusně zařízených pokojích inspirovaných Evropským venkovem, vás čekají postele královské velikosti s vysokými matracemi a přikrývkami s prodlouženou délkou.

Chalupa HUTY je nekuřácká a neumožňujeme ubytování se psy a kočkami.

Vše je pro vás připraveno tak, abyste si pobyt u nás užili a rádi se k nám vraceli.

Jaro přináší na Jimramovské paseky tisíce květin. Zve k procházkám i vyjížďkám.

Léto a jeho dlouhé teplé dny vybízí ke koupání a návštěvě okolních rybníků. Teplé večery jsou jako stvořené pro venkovní posezení u skleničky a grilování.

Podzim je ve znamení košíků plných hříbků a malebných pohledů na barevné listí.

Zima přináší sněhové radovánky, ale také požitek z útulné atmosféry a dříví praskajícího v krbu.

Výlety, atrakce, zábava

Zde nabízíme odkazy na následující tipy výletů, v nichž si najde snad opravdu každý ten svůj „koníček“…

Výlety, atrakce, zábava

Přímo v obci  je známý Ski Areál Nový Jimramov se snowparkem.
V dosahu 5 – 10km je řada dalších sjezdovek (Ski areál Dalečín, Karasín nebo Svratka).

V létě možnost cykloturistiky, koupání v Milovském rybníku, v rybníku Sykovec, nebo v bazénu v Poličce. Celá oblast je houbařský ráj – CHKO Žďárské vrchy. Památky – Štarkov (přírodní památka, 0,8km), Hrad Štarkov (0,9km), Prosička (přírodní památka 1,3km), Zámek Jimramov (2,1km)

Města: Polička (rodiště Bohuslava Martinů, hradby aj. ), Žďár nad Sázavou (Zelená Hora – památka UNESCO, zámek, muzea), Jimramov (legendární Bistro na náměstí, muzeum).

Možnosti koupání: Domanínský rybník, Vír, Milovský rybník, Polička, Polička, Borová, Borová, Bystřice nad Perštejnem, Bystřice nad Perštejnem, Nové Město na Moravě, Kyšperský rybník, Medlovský rybník, Sykovec, Chochol, Strž.

Blízká lyžařská střediska: Jimramov, Telecí, Dalečín, Polička.

V nedalekém okolí ca 15 km lze navštívít města Nové Město na Moravě, Bystřici pod Pernštejnem včetně možnosti navštívit hrad Pernštejn, Poličku s historickými hradmami a o malý kousek dál třeba známé westernové městečko Šiklův Mlýn nebo Strašidelný dům pro děti v Dolní Rožínce, Sdružení Obci Toulovcovy Maštale, zámek Moravská Třebová, mikroregion Hlinecko se známou tradiční venkovskou zástavbou na Veselém Kopci a golfový areál, hrad Svojanov, město Litomyšl a mnoho dalších zajímavostí…

AKTIVITY

Chalupa HUTY - Nový Jimramov
Nový Jimramov nabízí nespočet možností pro rodiny s dětmi. Některé uvádíme pro inspiraci. Přímo v chalupau vás rádi vybavíme letáčky a informacemi. Vše máme osobně projeté a o své zkušenosti se s vámi rádi podělíme.

V zimní sezoně je pro děti připraven snowpark, lyžařská škola a půjčovna lyží ve 200m vzdáleném lyžařském areálu.

Nový Jimramov leží přímo na červené turistické značce. Jedna část vede na zříceninu hradu Štarkov, druhá končí na náměstí v Jimramově. Mimochodem Jimramovské náměstí je jedno z nejčastěji filmovaných náměstí u nás. Nejen že je krásné, ale historicky zachovalé a to včetně obchůdků, úřadu a hospůdek.

Nový Jimramov leží v jedné z nejkrásnějších částí Vysočiny a tak se dá bez nadsázky říci, že jakýmkoli směrem se vydáte, tam to bude stát za to.

Vše máme osobně projeté a prochozené a o své zkušenosti se s vámi rádi podělíme. Pro inspiraci uvádíme zlomek možných turistických cílů.

 

Přímo naproti chalupau, ve vzdálenosti zhruba 200m je lyžařský areál Nový Jimramov.
Kromě kvalitní udržované tratě, které je v případě špatných sněhových podmínek uměle zasněžovaná, zde naleznete i bohaté zázemí.
Můžete využít lyžařské školy, půjčovny lyží a také bufet.

Součástí areálu je i snowpark , skicrossová trať a freestyle.
Na své si přijdou i běžkaři.

Více informací na www.skijimramov.cz

Pokud budete mít chuť a náladu za lyžováním popojet, nabízí se v dojezdu dalších 7 areálů:

Dalečín 10km, 14minut www.skidalecin.cz
Polička 15km 21 minut  www.sjezdovky.cz/policka
Karasín 17,5 km 25 minut www.karasin.cz
Nové Město na Moravě 17,6 km 24 minut  lyzovani.nmnm.cz
Svratka 18 km 26 minut www.skiareal-svratka.cz
Olešnice 22,3 km 29 minut www.ski-areal.cz
Bystré – Hamry 30km 46 minut www.skibystre.cz

PRO FIRMY – FIREMNÍ AKCE

Pro firemní akce nabízí Chalupa HUTY –  ideální zázemí.

K dispozici je 22 lůžek ve dvou dvoulůžkových, třech čtyřlůžkových a jednom šestilůžkovém pokoji.
Na základě vašich požadavků jsme schopni vám zajistit catering.

Pokud budete mít zájem připravíme vám školení, nebo teambuilding. Takto připravené akce můžete kompletně uplatnit jako nákladovou položku.

Můžeme zajistit i dopravu.
Vše podle vašich představ a rozpočtu.